RAVIMUDA TOOTEARENDUS

TLÜ teadlased on aastaid uurinud ravimuda omadusi Eesti erinevates piirkondades. Oleme määratlenud erinevate maardlate ravimuda koostist ja kvaliteeti. Neil uuringutel ja katsetustel põhineb TLÜ ravimudatoodete ja -teenuste arendus ning välja on töötatud ravimuda kvaliteedikontrolli süsteem.

Leiger

Alates 2017. a. veebruarist teeb TERE KK koostööd osaühinguga Leiger LK, kes valmistab frantsiisilepingu alusel TERE KK retsepti kasutades massaažikreemi.

TLÜ Haapsalu Kolledži ja TERE KK teadlased uurisid Leiger LK tellimusel Käina lahe (Hiiumaa) ravimudast humiinainete eraldamist. Eesmärgiks oli välja töötada meetod kosmeetikatoodete valmistamiseks. Uuringud ja analüüsid näitasid, et Hiiumaa ravimuda võib pidada Eestis ökoloogiliselt kõige puhtamaks ja mineraalsemaks mereliseks ravimudaks, mille unikaalne koostis annab kehale väga palju erinevaid eluks vajalikke mineraal- ja bioaktiivseid aineid.

Vt. Leiger ravimuda

loond°

TLÜ teadlased on koostöös osaühinguga LoondSPA uurinud järvemuda preparaatide kosmetoloogilist potentsiaali ja ühise töö tulemusena on valminud mitmed ravimuda sisaldavad loodustooted. loond° on põhjamaine spaakosmeetika kaubamärk, mille tooted on valminud koostöös mitmete ülikoolide ja spaadega.

Vt Loond veeb

Turbliss

Turbliss OÜ valmistab Eesti rabades leiduvast suure humiinainete sisaldusega turbast kosmeetikatooteid ja on koos teadlaste ja raba asjatundjatega töötanud välja süsteemi, mille abil raviturba asukohti kaardistada, turvast kaevandada, analüüsida, töödelda ning muuta see mugavalt kasutatavaks funktsionaalseks tooteks.

Turblissi tootearendus käib koostöös Tallinna Ülikooli Loodusteaduste instituudi keemialaboriga, kust tellitakse erinevaid teadusuuringuid: koos uuritakse kaevandatavat toorainet ja valmistooteid, nende omadusi seoses naha ja inimorganismiga. TLÜ teadlased on analüüsinud ka Turbliss toodete kestvust ja komponentide bioaktiivsust.

Vt Turbliss veeb

Berrichi

Berrichi nahahooldustooted pakuvad looduslikku alternatiivi laiatarbekosmeetikale. Berrichi toodete koostist ja toimeaineid on põhjalikult uuritud ja testitud – vetikate ja super-õlide vägi vormus kreemiks kaheaastase teadustöö tulemusel.
Berrichi sündis koostöös Tallinna Ülikooli Loodus- ja tervisteaduste instituudi teadlaste ja kogenud Berrichi nahaspetsialistidega. Põhjalikult uuriti rohe- ja punavetika kosmetoloogilisi omadusi ja toimeid, ning katsetati erinevate koostiste ja retseptidega.

Vt Berrichi veeb

Lisainfo saamiseks palun kirjutage: exu@tlu.ee

Labori- ja konsultatsiooniteenus

Terve- ja jätkusuutlik eluviis