KOPRANÕRET SISALDAV KREEM

TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteaduri ja dotsent Rando Tuvikene, Foto: Tallinna Ülikool

Kopranõre ehk kastooreum on oma heade omaduste poolest tuntud küll rahvameditsiinis, kuid tänases ilutoodete tootmises suuresti kasutamata ressurss Eestis. On teada, et nõre sisaldab mikroelemente, eeterlikke õlisid, orgaanilisi happeid. Selles on olulisi rasvhappeid nagu oomega 3 - 6 ja fosfolipiide, samuti sisaldab see palju A- ja E-vitamiini ning B-vitamiine.

Projekti "Kastooreumi sisaldava kreemi arendus" raames arendas OÜ Xarus Cosmetics koos Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste labori uurimisgrupiga välja kopranõret sisaldava kortsude- ja vananemisvastase ning niisutava kreemi retsepti. 

 

Tootearenduse järgmises etapis selgitatakse välja, millised spetsiifilised raviomadused kreemil on - milline on reaalne mõju nahale ja uuritakse lähemalt põletikuvastast toimet rakukatsete abil.

Maailmas on kastooreum kasutuses nii kosmeetikatööstuses, ravimitööstuses ja toiduainetööstuses kui loomne preparaat, millel on mitmeid positiivseid ravi-ja mõjutoimeid. Eestis on sellel suunal veel mitmeid arendusvõimalusi. 

.

Täpsema informatsiooni saamiseks palun kirjutage: exu@tlu.ee

Arendustegevus

Terve ja jätkusuutlik eluviis

el_regionaalarengu_fond_horisontaalne.jp

EXU, Tallinna Ülikool

Narva maantee 25

10120 Tallinn, Eesti