top of page

KUNINGANNA ELIZABETH II ETTEVÕTLUSAUHIND LÄKS SOTSIAALSELE ETTEVÕTTELE SKILL MILL

Tallinna Ülikooli ÜTI sotsiaalse ettevõtluse dotsenti Katri-Liis Lepikut ja David Parksi tunnustati prints Charlesi vastuvõtul ettevõtlusauhindadega.Sotsiaalne ettevõte #teamskillmill sai kuninganna Elizabeth II ettevõtlusauhindadest koguni kaks auhinda – säästva arengu ja inimestele võimaluste loomise valdkonnas. Ühendkuningriigi ja Eesti Skill Milli juhatuse liikmel Katri-Liis Lepikul õnnestus sel puhul korraldatud Windsori lossi vastuvõtul rääkida prints Charlesile ettevõtte mõjust ja väljakutsetest.


Skill Mill on ettevõte, mis tegeleb endiste õigusrikkujate rehabilitatsiooniga ja annab neile võimaluse tulla tagasi õiguskuuleka elu juurde. Suurbriatannias on Skill Mill saavutanud edu koostöös valitusorganisatsioonidega ja ettevõtetega vähendamaks noorte kuritegevust.


Skill Mill pakub intensiivset kuue kuu pikkust tööprogrammi 16–18-aastastele noortele keskkonnahoolduse alal. Viimane aasta on olnud üle ootuste edukas, sest sotsiaalne ettevõte on kaasanud investeeringuid 1 miljoni naela ulatuses, et laiendada mudelit kümnesse uude piirkonda. See tähendab, et rohkem kui 250 noorele endisele õigusrikkujale pakutakse koolitus- ja töövõimalusi. Teenuseid pakutakse ettevõtetele ja kohalike omavalitsustele lepingute ja projektide raames, millel on positiivne mõju ühiskonnale ja keskkonnale.


Skill Mill on seni aidanud 194 inimesest, kellest vaid 16 on uuesti süüdi mõistetud (8%), võrreldes riikliku keskmisega, mis on 72% nende noorte puhul. Keskmine kulu kogu noorele õigusrikkujale aastas, sealhulgas politseile, vanglale, kohtule ja noorte õigusrikkumisteenistusele on hinnanguliselt 112 000 naela. Seega on sotsiaalne ettevõte oma kuue aasta jooksul aidanud maksumaksjale kokku hoida rohkem kui 20 miljonit naela.


Edasised plaanid on seotud laienemisega ning veelgi suuremate võimaluste loomisega noortele. Loodame, et see tunnustus julgustab üha enam organisatsioone kasutama sotsiaalsete hangete võimalusi ja sotsiaalsetesse ettevõtetesse investeerima.


Lisainfo: Katri-Liis Lepik

Comments


bottom of page