top of page

Tallinna Ülikoolis arendatud näoseerum pälvis Anne&Stiil Ilulemmik 2023 tiitli

Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste labori ja Nogel Organics OÜ koostöös arendatud kõrvenõgese ekstraktiga C-vitamiini näoseerum pälvis ajakirja Anne&Stiil Ilulemmik 2023 tiitli Kodumaise Ilu kategoorias.

Töö jõudis Tallinna Ülikooli läbi ADAPTER platvormi, mille kaudu Nogel Organics OÜ otsis uue toote retseptiarenduseks endale partnerit. Nõgeseekstraktiga C-vitamiini näoseerum oli Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste labori ja Nogel Organics OÜ esimene ühine tootearenduse projekt, kuid juba on käsil ka teine. "Nüüd käib töö kolme uue toote arendamise kallal, milleks on päevakreem, öökreem ja silmaümbruskreem," räägib Mari-Liis Leinus.

Foto: nogelorganics.com
Foto: nogelorganics.com

Äsja ajakirja Anne&Stiili tunnustuse pälvinud näoseerumi tootearendus valiti 2020. aastal ka Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võidutööks. Lisaks tõigale, et tegemist on loodusliku, Eesti päritolu tooraineid sisaldava kosmeetikatootega, mille ilmekaim näide on nõgeseekstrakt, on selle koostis unikaalne selles sisalduvate koostisosade kombinatsioonide ja komponentide spetsiifilisuse tõttu.


Näoseerum sisaldab kõrge stabiilsusega Ecocert sertifitseeritud C-vitamiini, askorbüülglükosiidi, mis on nahale õrnem võrreldes paljude teiste L-askorbiinhappe vormidega, mida (loodus)kosmeetikas sageli kasutatakse. Seerum põhineb aloe veral ja kodumaisel kasemahlal.

"See tootearendus oli meie jaoks huvitav just seetõttu, et saime kaasa lüüa uue tooteliigi arenduses – seerumitega meil varasem kogemus puudus," ütleb Mari-Liis Leinus.

Märkimisväärne on, et lisaks retseptiarendusele aitas Tallinna Ülikool ettevõttel äsja ajakirja Anne&Stiil poolt auhinnatud tootega ka turule tulla, olles esialgu ühtlasi toote valmistajaks.


Tallinna Ülikooli arendustiimi kuulusid TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi biopolümeeride keemia professor Rando Tuvikene, TLÜ LTI keemilise analüüsi katselabori juhataja Mari-Liis Leinus ja Heidi Lees, kes toona töötas Tallinna Ülikoolis LTI analüütiliste meetodite peaspetsialistina.

Comments


bottom of page