top of page

TÖÖTAJATE KUULMISLANGUSE HINDAMINE

TÖÖTAJATE KUULMISLANGUSE HINDAMINE

Levinuim kutsehaigus Euroopas on tööst tingitud kuulmislangus, mille üheks peamiseks põhjuseks on pikaajaline viibimine mürarikkas keskkonnas. Sageli inimesed ei teadvusta seda endale ning kuna kuulmislangus toimub järk-järgult ja tasapisi, ei pruugi seda märgata enne, kui juba on hilja. Tavaliselt avaldub mõõdukas kuulmislangus tähelepanekus, et ei suudeta mürarikkas keskkonnas vestluskaaslase kõnest selgesti aru saada.

 

Tallinna Ülikooli Loodus- ka terviseteaduste instituut pakub võimalust kuulmislanguse toonaudiomeetriliseks hindamiseks. Selleks kasutatakse arvuti poolt juhitavat skriiningaudiomeetrit. Protseduuriks kulub 10 minutit ja uuritav saab kaasa mõlema kõrva audiogrammi. Kui ettevõttes on madala taustamüra tasemega ja akustiliselt summutatud ruum (taustamüra tase alla 32 dBA), on võimalik testimine läbi viia koha peal.

 

Kui soovite saada rohkem teavet, kuidas maandada tööst tingitud kuulmislanguse riske oma organisatsioonis, palun võtke ühendust Avo-Rein Terepingiga: avo-rein.tereping@tlu.ee

bottom of page