HARIVAD MÄNGUD – HOOPY MOBIILIRAKENDUS

Hoopy OÜ ja Tallinna Ülikooli koostöös valminud rakendus loob lapsesõbraliku ja arengule orienteeritud keskkonna laste nutitelefonides. Hoopy (https://gethoopy.co/) on uudne mobiilirakendus, mis aitab vanematel lapse ekraaniaega kontrollida ja seda vajadusel piirata.

Tänapäeva mobiilimängudel puudub sageli arendav ja õpetlik komponent. Digitaalsed mängud (s.h hariduslikud) põhinevad eeskätt kiirel tagasisidel ja eduelamusel; rõhku pannakse pigem liidestele, mitte sisule. Vähe on mõeldud ka sellele, et vanemad ise saaksid oma nutiseadmeid kasutavate laste arengut toetada.

Hoopy aitab nii lapsi kui vanemaid mängustamise ja masinõppe tarkvara abil, mi kohandub vastavalt lapse oskustele ja teadmistele.

Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi teadlased töötasid OÜ Hoopy tellimusel koos ettevõttega välja rakenduse testversiooni, kasutades kaasaegseimaid teadmisi ja uurimistulemusi metakognitsioonist ja arengutasemetest lähtuvast õppimisest. Testversiooni väljatöötamise käigus määratleti 6–11 aastaste laste mõtlemise arengu ja õppimise profiil, testiti nii lastele kui lastevanematele suunatud erinevaid tagasiside ja interaktsiooni formaate.

Hoopy rakenduse aitas 2018. aasta sügisel turule tuua kaasinvestor mobiilsideoperaator Elisa.

Lisainfo saamiseks palun kirjutage: exu@tlu.ee