NOGELI NÕGESEEKSTRAKTIGA C-VITAMIINI NÄOSEERUM

Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste labori ja Nogel Organics OÜ koostöös viidi läbi kõrvenõgese ekstraktiga C-vitamiini näoseerumi retseptiarendus.

Tegemist on loodusliku, Eesti päritolu tooraineid sisaldava kosmeetikatootega, mille ilmekaim näide on nõgeseekstrakt (arendatud koostöös Eesti Maaülikooliga EAS-i Innovatsiooniosaku raames). Seerumi koostis on unikaalne selles sisalduvate koostisosade kombinatsioonide ja komponentide spetsiifilisuse tõttu. Näoseerum sisaldab kõrge stabiilsusega Ecocert sertifitseeritud C-vitamiini, askorbüülglükosiidi, mis on nahale õrnem võrreldes paljude teiste L-askorbiinhappe vormidega, mida (loodus)kosmeetikas sageli kasutatakse. Seerum põhineb aloe veral ja kodumaisel kasemahlal. Lisaks retseptiarendusele aitas Tallinna Ülikool ettevõttel tootega ka turule tulla, olles esialgu ühtlasi selle valmistajaks.

C-vitamiini seerumi retseptiarenduse projekt sisaldas järgnevaid koostöövaldkondi:

✓ retseptiarenduse konsultatsioon

✓ retseptiarendus

✓ väljatöötatud retsepti prototüübi faaside eraldumise kiiruse tuvastamine (säilivuskatse) ning

tulemuste võrdlemine konkureeriva tootega

✓ esialgse retsepti kokku panemine

✓ väljatöötatud retsepti alusel valmistatud C-vitamiini seerumi antioksüdantsete omaduste

tuvastamine

✓ väljatöötatud retsepti koostisosade optimeerimine maksimaalse bioaktiivsuse ja säilivuse

saamiseks, retseptis vajalike muudatuste tegemine ja lõpp-toote visko-elastsete omaduste

mõõtmine

✓ seerumi prototüüpide ja lõpp-toote C-vitamiini sisalduse analüüs

✓ seerumi prototüüpide ja lõpp-toote mikroorganismide vastase aktiivsuse tuvastamine

Loe toote kohta lähemalt SIIT.