top of page

STARTERi programmis oli edukas TLÜ Haapsalu Kolledži tudengite tiim

Eelmisel nädalal jõudis finišisse tudengimeeskondade ettevõtlusprogramm STARTERtallinn, mille lõppvõistlus toimus startup ja tehnoloogia lipulaeva üritusel Latitude59. Uus hooaeg stardib juba septembris.


Üheksa finalisti hulgas oli kaks Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tiimi, kellest üks - Jõhu - võitis ka ühe kahest inspiratsiooniauhinnast. Jõhu arendab tuleviku jahu, mis sobib kõigile, kuna seda valmistatakse õunamahla pressimisjääkidest. Jõhu tiimi sõnul “…[meil] väga vedas, et STARTER programm on osa TLÜ Haapsalu Kolledži õppekavast. Läbi erinevate loengute saime häid soovitusi ja rohkelt motivatsiooni, et ideest saaks midagi enamat, kui lihtsalt hea mõte. /…/ STARTER on üks lõputa algus, kust saab minna vaid edasi. Iga järgnev võit on uhkem, kui eelnev!”


Teise inspiratsiooniauhinna võitis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tiim Sign A Song, kes loob lastele viipekeelseid lauluvideosid.


Grand Prix võitja oli meeskond DOKAS Eesti Kunstiakadeemiast, kes arendab sotsiaalset äppi, mis aitab luua ja hoida suhteid kultuuriasutuste ja nende külastajate vahel. Tegu on telefoni suhtlusrakendus ja kogumiskaarite mänguga, mis toimib kui mänguline lojaalsusprogramm.


Grand Prix väärtusega 1000 eurot ja kaks inspiratsiooniauhinda kumbki väärtusega 500 eurot pani välja Tallinna linn. Lisaks pandi välja suur hulk eriauhindu koostööpartnerite ja toetajate poolt, teiste hulgas: Tera Ventures, Tehnopol Startup Inkubaator, Prototron, SEB, Tallinna Loomeinkubaator, Avokaado, Veebimajutus, Hooandja, KPMG.


Finalistide seas olnud Tallinna Ülikooli ja Taltechi tudengite ühistiim Retrain&Solve lahendas olulist küberturvalisuse probleemi ja võitis mitmeid eriauhindu partneritelt.


STARTERtallinn alustab taas septembris!


STARTERtallinn on Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, EBSi ning Ettevõtluskõrgkooli Mainor ühine äriideede arendusprogramm, mis juhib tudengeid ideest ärimudeli loomiseni ühe semestri jooksul.

Comments


bottom of page