top of page

Tallinna Sadam ja Tallinna Ülikool alustasid dialoogi tulevase koostöö üle

3. märtsil toimus esimene Tallinna Sadama algatatud kogukonna kaasamise üritus, kus osalesid peamiselt sadama asumi ettevõtjad ja lähikaudsete organisatsioonide esindajad. Tallinna Ülikoolist osalesid kohtumisel strateegiajuht Mikk Kasesalk, koostöö koordinaator Julia Reiman ning ettevõtluskoostöö juhtivekspert Ingrid Hindrikson.



Kohtumise eesmärk oli kokku tuua piirkonnas tegutsevad osapooled, soodustada omavahelist suhtlust ning luua sellega alus regulaarseks platvormiks piirkonna arengut puudutavateks aruteludeks ja koostööks.


Avakohtumise vestlustes kõlasid peamiste teemadena linna ja arendajate suurem koostöövajadus ning sadama piirkonna arengu hoogustamine. Osalejad tõid esile mured jalakäijate ligipääsust mere äärde, liigse müra ja autostumise ning laevalt saabuva transiidi põhjustatud liiklusummikud. Arendajad avaldasid ka rahulolematust linna aeglase tegutsemistempo üle.


Kohtumisel andis ülevaate sadama asumi ajaloost Eesti Meremuuseumi teadur Priit Lätti ning sadama tulevikuvaadet tutvustas Tallinna Sadama kinnisvara valdkonna juht Piret Üts. Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm selgitas sadama tähtsust ühe suurima reisijateveo sõlmpunktina Euroopas, mida toetavad igapäevased Tallinn-Helsingi liinid. Ta rõhutas ka, et börsiettevõttena, millel on 25 000 aktsionäri, on Tallinna Sadama jaoks keskse tähtsusega jätkusuutlikkus ja vastutustundlik majandamine. Selle raames investeeritakse rohetehnoloogiatesse ja energiasäästlikesse lahendustesse ning pööratakse suurt tähelepanu vee- ja õhukvaliteedi parandamisele ning elurikkuse säilitamisele sadama territooriumil. Lisaks otsitakse innovaatilisi lahendusi, mis aitaksid sadama tegevust tõhusamalt korraldada ja selle toimimist veelgi optimeerida.


Tallinna Sadam tutvustas kohtumisel ka oma visiooni sadama piirkonnast kui kaasaegsest ja nutikalt liikuvast kogukonnakeskkonnast. Plaanide hulgas on uute trammiliinide ja bussiühenduste loomine, paremad ratta- ja kõnniteed ning autokeskse liikluskorralduse vähendamine. Lisaks kavandatakse sadama alale rohealade loomist, et muuta piirkond inimsõbralikumaks ja atraktiivsemaks nii kohalikele elanikele kui ka külastajatele.


Kõik kohtumise osalejad leidsid, et regulaarne dialoog on arendusplaanide elluviimisel võtmetähtsusega ning sarnaseid kohtumisi on edaspidi plaanis korraldada vähemalt kord kvartalis.


Viimastel kuudel on Tallinna Sadama ja Tallinna Ülikooli Strateegiabüroo ning ettevõtluskoostöö platvormi EXU esindajad koos teadlastega pidanud mitmeid kohtumisi, sest ettevalmistamisel on ühine koostöö raamleping. Praegu selgitatakse välja koostöö fookusvaldkonnad ja ühishuvi aspektid, et määratleda selged suunad edasiseks koostööks. Tallinna Ülikooli lähedus sadama piirkonnale pakub võimalusi kaasata tudengeid nii uurimisprojektidesse kui ka piirkonna arengut toetavatesse algatustesse. Samuti püütakse leida lahendusi, kuidas luua tudengitele sobiv keskkond nii vaba aja veetmiseks kui ka praktiliste kogemuste omandamiseks.

Comments


el_regionaalarengu_fond_horisontaalne.jpg

EXU, Tallinna Ülikool

Narva maantee 25

10120 Tallinn, Eesti

exu@tlu.ee

bottom of page