Tule 14. septembril 2023 ScreenME konverentsile 'Kaasaegsed trendid ekraanimeedia valdkonnas'

Rahvusvahelisele ScreenME projektile annab võimsa lõppakordi konverents, kus astuvad üles tunnustatud esinejad USAst, Belgiast, Iirimaalt, Rootsist, Taanist, Norrast ja Eestist.

Millal: 14. september 2023

Kus: Tallinna Ülikool, Narva mnt 29

Maksumus: TASUTA

Registreerimine: registreerimine on vajalik.

Ekraanimeedia konversentsi esinejad on pärit erinevatest valdkondadest, alates edukatest suurettevõtete ja idufirmade tegevjuhtidest kuni juhtivate teadlasteni meediavaldkonnas. Konverentsil arutletakse võimalustest, väljakutsetest ja teekonnast, kuidas saada ettevõtjaks ja kuidas alustada ettevõtlusega ekraanimeedia valdkonnas. Oma kogemusi jagavad teiste hulgas ka TLÜ vilistlased. Konverentsi vahepealsed kohvipausid on aga hea võimalus tutvuda valdkonna inimestega ja luua uusi sidemeid tulevasteks koostöödeks.

Ulrike Rohn

Konverentsi korraldajaks ja moderaatoriks on Ulrike Rohn, meediamajanduse ja -juhtimise professor Tallinna Ülikooli Balti Filmi, meedia ja kunstide instituudis (BFM).

Ulrike on Horizon2020 ekraanimeedia ettevõtlusega tegeleva projekti ScreenME juht ning HorizonEurope projekti CRESCINE kaasalgataja, mis tegeleb Euroopa filmitööstuse rahvusvahelise konkurentsivõimega. Ulrike on ka Tallinna Ülikooli Meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse (MEDIT) kaasjuht.

Konverentsil arutletakse muuhulgas:

• Milline on ekraanimeedia valdkonna hetkeseis erinevates Euroopa riikides?

• Millised on viimase aja ettevõtluse trendid ekraanimeedias?

• Millised on erinevad võimalused ekraani- ja muu meedia koostööks?

• Kuidas alustada äritegevust ekraanimeedias?

• Kuidas edendada ülikooli ja ettevõtjate (k.a. idufirmad ) vahelist koostööd?

Konverents on inglise keeles.

Programm:

9:30 – 9:45 ScreenME konverentsi tervitussõnad

Birgit Vilgats, TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) direktor Ulrike Rohn, ScreenMe-Net juht, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) meediamajanduse ja -juhtimise professor, Eesti

9:45 – 10:20 Ekraanimeedia valdkonna status quo - mida ütlevad andmed?

Leona Achtenhagen, Ettevõtluse ja ettevõtluse arendamisele keskendunud ärijuhtimise professor ja meedia, juhtimise ja ümberkujundamise keskuse (MMTC) direktor Jönköpingi rahvusvahelises ärikoolis (JIBS), Rootsi.

Vejune Zemaityte, Tallinna Ülikooli kultuuriandmete analüüsi teadur

10:20 – 11:10 Keynote: Millised on ekraanide ja meedia uusimad ettevõtlustrendid?

Sean Branagan, New Yorgis asuva Syracuse'i ülikooli Newhouse'i kooli digitaalse meediaettevõtluse keskuse direktor

11:10 – 11:25 Kohvipaus

11:25 – 12:15 Keynote: Miks ja kuidas raputada filmide ja seriaalide tööstust?

Alan R. Milligan, White Rabbit'i asutaja ja tegevjuht, Norra

12:15 – 13:15 Paneeldiskussioon: Millised on meediatööstuse tulevikuvisioonid?

Henrik Roonemaa, Geenius Meedia kaasasutaja, Eesti Mari-Liis Rüütsalu, Ekspress Grupi tegevjuht, Eesti Stefan Melesko, Dagens Nyheteri endine tegevdirektor, Jönköpingi rahvusvahelise ärikooli dotsent, Rootsi Indrek Ibrus, TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) meediainnovatsiooni professor, Eesti Cathrin Bengesser, Aarhusi Ülikooli meedia ja ajakirjanduse osakonna digitaalse meediatööstuse dotsent, Taani

Moderaator: Ulrike Rohn, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) meediamajanduse ja -juhtimise professor, Eesti

13:15 – 14:00 Ühine lõuna

14:00 – 14:50 Keynote: Mida kätkeb endas ekraanimeedia valdkonnas ettevõtlusega alustamine?

Dagmar Mäe, Votemo kaasasutaja, Eesti

14:50 – 15:50 Paneeldiskussioon: Kuidas soodustada ökosüsteemi, mis julgustaks ülikooli ja ettevõtteid koostööle, et hoogustada ettevõtl(ikk)ust?

Vivian Loonela, Euroopa Komisjoni ELi esinduse juht, Eesti Sten-Kristian Saluveer, Strateegiline nõustaja ja Cannes Next'i juht, Storytek Innovation & Venture Studio asutaja, Eesti Heritiana Ranaivoson, Vanemteadur ja projektijuht imec-SMIT-Vrije Universiteit Brussel, Belgia Katrin Pihor, Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse poliitika osakonna juht, Eesti Alan R. Milligan, White Rabbit'i asutaja ja tegevjuht, Norra

Moderaator:

Külliki Tafel-Viia, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi teadmusjuhtimise valdkonna juht, Eesti

15:50 – 16:05 ScreenME konverentsi lõpusõnad

Helen McGuirk, Hincks Centre for Entrepreneurship Excellence'i juhataja, School of Business, MTU Munster Technological University | Bishopstown, Iirimaa

16:05 – 17:00 Kook, vestlus, tähistamine

Kohtume Tallinna Ülikoolis (auditoorium Maximum)!

PS! See on ainult kohapealse osalusega sündmus, veebipõhine osalemine ei ole võimalik. Konverentsi Facebooki lehekülg.

Kuigi osalemine on tasuta, palume end eelnevalt registreerida.

Uuri lisa ScreenME projekti kohta: screenme.tlu.ee