VALMIS UUDNE KUIVAINE KUJUL KÄTESEEP

Meie poole pöördus ettevõte Ari Care OÜ, kes soovis koostöös ülikooliga välja töötada jätkusuutliku käteseebi retsepti, kasutades selleks ülikooli laborivõimalusi ja teadlaste ekspertiisi.

Foto: Ari Care OÜ

Ari Care OÜ ja Tallinna Ülikooli teadlaste koostööprojekti tulemusena valmis pulbri kujul käteseep, mille segamisel veega saadakse valmiskujul toode.

Pulber koosneb looduslikest koostisosadest, mida lõpparbija segab ise pudelis veega ning saab vahutava käteseebi. Kuna tarbijal on edaspidi võimalus osta täitepakendeid ning ta kasutab üht ja sama pudelit korduvalt, kaob ära ebavajalik plastmassist pakendite tootmine ja tarbimine.

Kuivainete retseptiarendus on uudne väljakutse ka teadlastele, kuna Eestis teadaolevalt sarnast toodet ei ole varem toodetud ja arendatud. Tööde järgmises etapis plaanib Ari Care OÜ koos teadlastega välja arendada kogu tooteseeria.

Töö teostajad olid Mari-Liis Leinus ja Maria Martshenko Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudist.

Ari Care OÜ tegevjuht Kelly Antopov räägib koostöökogemusest Tallinna Ülikooliga: