top of page
Tlu_EXU_stock_Tanel_Meos-125.jpg

EXU AKADEEMIA

EXU Akadeemia on arutelu formaadis saatesari, mida korraldame koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

Sarja raames tutvustame ettevõtjatele teemasid Tallinna Ülikoolis uuritavatest ja arendatavatest teemadest, mis aitavad neid ettevõtluse ja ettevõtlusoskuste arendamisel. Saadetes astuvad üles Tallinna Ülikooli teadlased ja õppejõud, kes tutvustavad arutelu käigus valdkondlikke trende, annavad ülevaate tänapäevastest ettevõtjale vajalikest tööoskustest ning vastavad arutelu käigus tekkinud küsimustele. Lahutamatu osana tutvustame ka seniseid häid näiteid Tallinna Ülikooli ja ettevõtete koostööst.

Otsesaated toimuvad enamasti iga kuu viimasel neljapäeval kell 10.00 - 11.00. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Veebilingi arutelule saad registreerudes. NB! Palume igale arutelule registreerida eraldi.

Juba toimunud saadete salvestusi saad vaadata siit. 

 

EXU Akadeemia kava sügishooajal 2022

29.09. - Kes juhib sinu ja kelle karjääri juhid sina? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kas karjääri eest vastutab töötaja või tööandja ja mida üldse tähendab karjääril edenemine tänases töömaailmas. Küsime, miks inimesed lahkuvad ootamatult töölt - kas moodne töömaailm eeldab teistsugust juhtimist? Kuidas üldse valida organisatsiooni sobivat inimest ja kuidas teada, millal oled õigel ajal õiges kohas ning mis aitaks, kui motiveerimisest enam ei piisa? 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli karjäärinõustamise külalislektor ja Fontese partner Piret Jamnes ning Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juht Siim Sarapuu. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

 

27.10. - Kuidas tööl ennetada vaimset peavalu? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, milline roll on töökeskkonnal vaimsele tervisele ja mis avaldab enim mõju meie heaolule töökohal. Kuidas hoida oma vaimset tervist ning mida selleks saab teha töötaja ise ning milline vastutus lasub selles osas tööandjal? Kui palju meie aju ülepea võimaldab produktiivset tööaega ning kuidas tõmmata piiri järjest suurenevale töökoormusele?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask ning Confido Vaimse Tervise Kliiniku juht Eerik Kesküla. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

24.11. - Olla või näida - see on sotsiaalmeedia küsimus? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas end sotsiaalmeedias esitleda ja kuidas seal silma hakata? Millist tarbijat näeb meie sotsiaalmeediast ettevõtja ning kui erinev on see sellest, millisena paistame sõpradele? Kas ettevõtjana peaks erinevatel platvormidel hoidma võimalikult ühtset kuvandit või tuleks seda hoopis platvormiti erinevalt sihtida? Kellega ettevõte sotsiaalmeedias üldse räägib: klientidega? Töötajatega? Tarnijatega? Kas juba olemasolevate või äkki tulevastega? Mitu platvormi on liiga palju?

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli turunduse lektor ja Mosaic’i tegevjuht Alar Pink ning Rimi Eesti turundusjuht Marta Vihtre. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

15.12. - Kuidas loodus ettevõttele tiivad annab? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas leida loodusest üles väärtus, mida saab muuta äriks ning kuidas kasvatada elustiiliettevõttest rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline bränd? Miks üldse rajada äri kohaliku ressursi väärindamisele ja millist laadi konkurentsieelist see pakub? Miks on oluline tootearenduse protsesessis teha tihedalt koostööd ülikooliga ning kui palju märge “teaduslikult tõestatud” toote väärtust kasvatab?

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli tooteinnovatsiooni peaspetsialist Maria Martšenko ja Berrichi asutaja ja tegevjuht Berit Joosep. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert. 

EXU Akadeemia kava kevadhooajal 2022

27.01. - Kui palju miljoni dollari loodusvaade tegelikult väärt on? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime looduspuhkuse teenuste arendamise võimalustest. Kuidas looduse pakutavaid puhkevõimalusi paremini ära kasutada? Mis on ökosüsteemiteenused ja kuidas need seostuvad puhkemajandusega? Kuidas teha kaalutletud valikuid erinevate loodusressursse kasutavate ettevõtlusvaldkondade edendamisel? Kuidas lahendada elanike, ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste huvide konflikti hea elamis- ja ettevõtluskeskkonna arendamisel?

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli loodusteaduste instituudi teadur Marko Vainu, Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse dotsent ja loodusturismi ettevõtja Mart Reimann ning Keila linna abilinnapea Maret Lepiksaar. Vestlust modereerib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

23.02. - Kuidas ringmajandades võidad sina, mina ja temagi? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas saab majandada nii, et jäätmeid üldse ei tekigi? Mida saab teha ettevõtja ja mida tarbija, et ressursse mitte raisata ning kuidas sellest majandus ja ühiskond tervikuna võidavad? Samuti räägime Lääne-Virumaa eeldustest ja võimalustest saada Eesti ringmajanduse juhtpiirkonnaks.

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskuse juhataja ja ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa ning Teeme Ära SA juhatuse liige ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi ringmajanduse valdkonna juht Kadi Kenk. Vestlust modereerib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.


24.03. - Millal on töötaja rahul? Järelvaatmine: ▶️

Mis mõjutab töötaja rahulolu ning kas ja kuidas see aja jooksul muutunud on? Milline mõju on kaugtööl ning millist rolli mängivad selles töökeskkond, sotsiaalsed suhted ning töö- ja eraelu integreerimise võimalused? Mis töötajat pikaajaliselt motiveerib: kui suur tähtsus on palgal ja mida tähendab mõistlik töökoormus? Mis mõjutab töötaja vaimset tervist ning kuidas märgata kolleegi muret ja võimalikke riske ennetada.

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli organisatsiooni- ja arenduspsühholoogia lektor Kadi Liik, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogia keskuse personalijuht Katrin Noormägi ja Nexd OÜ juht Erik Tammenurm. Vestlust modereerib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

 


28.04. - Kuidas andmed organisatsiooni kasuks tööle panna? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas näha andmeid organisatsiooni olulise kapitalina? Kuidas andmeid targalt koguda ja miks ja kuidas neid taaskasutada? Miks tasuks üldse rohkem vaadelda ja vähem küsida? Kuidas aitavad andmed teha paremaid juhtimisotsuseid ning miks üksnes “keskmisest” kasutajast ei ole oma kliendi mõistmisel kasu?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli uurimismeetodite lektor Esta Kaal ning Päästeametist ennetustöö osakonna nõunik Natalja Lebedeva ja hädaolukorraks valmisoleku osakonna nõunik Terje Lillo. Vestlust modereerib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

26.05. - Kuidas meedia- ja kultuuriandmetega innoveerida? Järelvaatmine: ▶️

Andmed on väärtus, aga kuidas ja millist väärtust need loovad? Kuidas suurandmed aitavad innoveerida meedia- ja kultuurivaldkonna ärimudeleid ja milliseid uusi (äri)võimalusi avab masinõppe-algoritmide rakendamine meediavaldkonnas? Kuhu liigub andmestunud kultuuri- ja meediavaldkond?

 

Teemat lahkavad Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus ja Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu. Vestlust modereerib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht. 

Vaata lisaks meie sarja "Ekspert eetris"

Tallinna Ülikooli saatesari "Ekspert eetris" toob ekraani vahendusel teieni põnevaid, silmaringi avardavad ja harivad teemad. Olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. BFMi stuudios arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega just täna aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad Sind, mind ja paljusid teisi. Ikka selleks, et maailma paremaks muuta. Saated on eetris igal kolmapäeval. Saatejuhid on Tallinna Ülikooli prorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk. 

 

Lisainfohttps://www.tlu.ee/eksperteetris

bottom of page