top of page
Tlu_EXU_stock_Tanel_Meos-125.jpg

EXU AKADEEMIA

EXU Akadeemia on arutelu formaadis saatesari, mida korraldame koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

Sarja raames tutvustame ettevõtjatele teemasid Tallinna Ülikoolis uuritavatest ja arendatavatest teemadest, mis aitavad neid ettevõtluse ja ettevõtlusoskuste arendamisel. Saadetes astuvad üles Tallinna Ülikooli teadlased ja õppejõud, kes tutvustavad arutelu käigus valdkondlikke trende, annavad ülevaate tänapäevastest ettevõtjale vajalikest tööoskustest ning vastavad arutelu käigus tekkinud küsimustele. Lahutamatu osana tutvustame ka seniseid häid näiteid Tallinna Ülikooli ja ettevõtete koostööst.

Otsesaated toimuvad enamasti iga kuu viimasel neljapäeval kell 10.00 - 11.00. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Veebilingi arutelule saad registreerudes. NB! Palume igale arutelule registreerida eraldi.

Juba toimunud saadete salvestusi saad vaadata siit. 

 

EXU Akadeemia kava kevadhooajal 2023

23.02. - Miks ampsutada teadmisi? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kas ja kui tihti peaksime oma teadmisi täiendama, et hoida neid ajakohastena ning kuidas saab tööandja seda toetada. Mida võidab ampsutades õppimisest töötaja ja mida annab see tööandjale?  Kuidas “õppe tükke” omavahel nutikalt kombineerida ning milliste teadmiste kombinatsioone tulevik ootab? Kuhu suunas üldse liigub õppimine ning kuidas see muudab haridus- ja koolitusturgu? 

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks ja Äripäeva Akadeemia juht Kadri Kiigema. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

30.03. - Mis on vaimse ja füüsilise heaolu mõõt? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, milliseid mõõdikuid ja kui sageli on päriselt vajalik jälgida, et hinnata oma vaimset ja füüsilist tervist. Kuidas ennustada oma tuleviku heaolu tänase käitumise põhjal ning millal ja milliseid korrektuure oma elustiili valikutes peaks tegema?  Kuidas olla oma heaolu peremees ning mida ülepea tähendab oma heaolu juhtimine? Kuidas konverteerida heaolu rahaliseks väärtuseks, mis aitab sissetulekut ja meelerahu säilitada ka pikas perspektiivis?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse nooremteadur Karel Kulbin ning Lyfery asutaja ja juht ning endine Swedbank Elukindlustuse juhatuse liige Mihkel Mandre. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

27.04. - Doktorikraad ja ettevõtlus - kas mõlemapoolne kasu? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kas ettevõtted peaks doktorikraadi omandanust kauge kaarega mööda käima või vastupidi: püüdma neid iga hinna eest ligi meelitada. Kuidas saab teaduslikku teadmist äriliseks kasuks pöörata ning millist praktilist väärtust see ettevõttele loob? Kas kraadi võrra kangematel töötajatel on oskusi ja teadmisi, mida doktorikraadita töötajal ei ole? Miks peaks teadlane üldse tahtma ettevõtlusesse minna ning kas ettevõtluses olles saab jääda ka teadlaseks?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskuse teadur ja Inseneribüroo Steiger keskkonnaspetsialist Martin Küttim ning inseneribüroo Steiger äriarenduse juht Hardi Aosaar. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

1.06. - Kuidas teha tervislikke karjäärivalikuid? 

Saates räägime, kuidas teha tervislikke tööeluvalikuid. Kas ja kuidas enda tervise teadlik edendamine aitab ka karjääris edeneda? Kuidas olla ennast säästvam, vähem rapsida ning kuidas osata õiges kohas öelda “ei”? Kas mitmel rindel korraga tegutsemine on miski, mis on tulnud, et jääda või on see lastehaigus, millest peaks välja kasvama? Mis on tööandja võimalused tervise arenduses, mida peaks inimene ise tegema ning milline roll on kogukonnal?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi õppekava kuraator ja õppejõud Hele Leek-Ambur ning Arengutreening OÜ koolitaja ja organisatsioonikonsultant Aiki Pärle. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Palun registreeri SIIN. Veebilingi arutelule saad registreerudes.

EXU Akadeemia kava sügishooajal 2022

29.09. - Kes juhib sinu ja kelle karjääri juhid sina? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kas karjääri eest vastutab töötaja või tööandja ja mida üldse tähendab karjääril edenemine tänases töömaailmas. Küsime, miks inimesed lahkuvad ootamatult töölt - kas moodne töömaailm eeldab teistsugust juhtimist? Kuidas üldse valida organisatsiooni sobivat inimest ja kuidas teada, millal oled õigel ajal õiges kohas ning mis aitaks, kui motiveerimisest enam ei piisa? 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli karjäärinõustamise külalislektor ja Fontese partner Piret Jamnes ning Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juht Siim Sarapuu. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

27.10. - Kuidas tööl ennetada vaimset peavalu? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, milline roll on töökeskkonnal vaimsele tervisele ja mis avaldab enim mõju meie heaolule töökohal. Kuidas hoida oma vaimset tervist ning mida selleks saab teha töötaja ise ning milline vastutus lasub selles osas tööandjal? Kui palju meie aju ülepea võimaldab produktiivset tööaega ning kuidas tõmmata piiri järjest suurenevale töökoormusele?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask ning Confido Vaimse Tervise Kliiniku juht Eerik Kesküla. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde valdkonna juht.

24.11. - Olla või näida - see on sotsiaalmeedia küsimus? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas end sotsiaalmeedias esitleda ja kuidas seal silma hakata? Millist tarbijat näeb meie sotsiaalmeediast ettevõtja ning kui erinev on see sellest, millisena paistame sõpradele? Kas ettevõtjana peaks erinevatel platvormidel hoidma võimalikult ühtset kuvandit või tuleks seda hoopis platvormiti erinevalt sihtida? Kellega ettevõte sotsiaalmeedias üldse räägib: klientidega? Töötajatega? Tarnijatega? Kas juba olemasolevate või äkki tulevastega? Mitu platvormi on liiga palju?

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli turunduse lektor ja Mosaic’i tegevjuht Alar Pink ning Rimi Eesti turundusjuht Marta Vihtre. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

15.12. - Kuidas loodus ettevõttele tiivad annab? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas leida loodusest üles väärtus, mida saab muuta äriks ning kuidas kasvatada elustiiliettevõttest rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline bränd? Miks üldse rajada äri kohaliku ressursi väärindamisele ja millist laadi konkurentsieelist see pakub? Miks on oluline tootearenduse protsesessis teha tihedalt koostööd ülikooliga ning kui palju märge “teaduslikult tõestatud” toote väärtust kasvatab?

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli tooteinnovatsiooni peaspetsialist Maria Martšenko ja Berrichi asutaja ja tegevjuht Berit Joosep. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert. 

Vaata lisaks ka Tallinna Ülikooli sarja "Ekspert eetris"

Tallinna Ülikooli saatesari "Ekspert eetris" toob ekraani vahendusel teieni põnevaid, silmaringi avardavad ja harivad teemad. Olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. BFMi stuudios arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega just täna aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad Sind, mind ja paljusid teisi. Ikka selleks, et maailma paremaks muuta. Saated on eetris igal kolmapäeval. Saatejuhid on Tallinna Ülikooli prorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk. 

 

Lisainfohttps://www.tlu.ee/eksperteetris

bottom of page