top of page
Tlu_EXU_stock_Tanel_Meos-125.jpg

EXU AKADEEMIA

“EXU Akadeemia 2024” on seminarisari, mida korraldame koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

Seminaride raames tutvustame ettevõtjatele teemasid Tallinna Ülikoolis uuritavatest ja arendatavatest teemadest, mis aitavad neid ettevõtluse ja ettevõtlusoskuste arendamisel. Seminaridel astuvad üles Tallinna Ülikooli teadlased, õppejõud ja töötajad, kes tutvustavad arutelu käigus valdkondlikke trende, annavad ülevaate tänapäevastest ettevõtjale vajalikest tööoskustest ning vastavad arutelu käigus tekkinud küsimustele. Lahutamatu osana tutvustame ka seniseid häid näiteid Tallinna Ülikooli ja ettevõtete koostööst.

Seminarid on ainult kohapealse osalemisega ja toimuvad enamasti iga kuu viimasel neljapäeval kell 14.00–15.30. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. NB! Palume igale arutelule registreerida eraldi.

Varasemate, saateformaadis seminaride salvestusi saad vaadata siit. 

EXU Akadeemia kava sügishooajal 2024

28.11.2024 — Avameelselt praktikast I. Praktikant väikeettevõttes: kes, kuidas ja kelle teadmistest kasu saab?

Lisame info peagi.

 

Seminar toimub neljapäeval, 28. novembril kell 14:00 – 15:30 Tallinna Ülikoolis.

Seminar on tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda [lisame registreerimislingi peagi]

​​

12.12.2024 — Avameelselt praktikast II. Väärtust loov praktikaprogramm: millest alustada ja kui kõrgele sihtida?

Lisame info peagi.

 

Seminar toimub neljapäeval, 12. detsembril kell 14:00 – 15:30 Tallinna Ülikoolis.

Seminar on tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda [lisame registreerimislingi peagi]

 

Toimus 26.09.2024 — Miks meie ettevõttel (küll) seda rohelepet (üldse) vaja on?

Kui sinu töölaual on sõltumata sektorist või tegevusalast rohelepe, kestlikkuse aruandlus, ESG ja kõik need muud väljendid ja lühendid ning mõtled, kuidas peaks sinu juhitav ettevõte ise selles rägastikus kestlikult toime tulema, siis oled oodatud EXU Akadeemia seminarile “Miks meie ettevõttel (küll) seda rohelepet (üldse) vaja on?".

Seminaris heidame pilgu nende mõistete tausta ning vaatame, mis seis meil keskkonnaga on, et me selliste asjade pärast üldse muretsema peame. Arutame ühiselt, mis on probleemide juurpõhjusteks ning mida saame ette võtta, et meie igapäevane tegevus päriselt kestlikumaks muutuks ja meie energia lihtsalt tüütute tabelite, indikaatorite ning strateegia koostamisele ei kuluks. 

Kuidas Eesti ettevõtted kestlikkuse, roheleppe, direktiivide, seaduste ja regulatsioonide seatavate nõuete, võimaluste ja soovituste rägastikus ise kestlikuks suudaks jääda räägib TLÜ LTI ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa. Ettevõtete praktilisi kogemusi jagavad SOL Baltics OÜ Baltikumi kestlikkuse ja äriarenduse juht Evely Gorobinski, kes kõneleb ühe suure rahvusvahelise kontserni Batlikuma haru näitel, et teekond kestlikkuse eesmärkide saavutamise poole ei pea olema tüütu ja keeruline tabelite täitmine ning 1Aruandlus OÜ juhatuse liige Hans-Kristjan Aasma räägib sellest, et lisaks ESG ja kestlikkuse aruandlusele tuleb paljudel ettevõtetel peagi toime tulla ka pakendiarandlusega, millest paljud veel kuulnudki ei ole.

Fotod seminarist:

 

 

EXU Akadeemia kava kevadhooajal 2024

Toimus 25.04.2024 — Vii oma kosmeetika- ja tervisetoodete äri teaduse abiga uuele tasemele!

Kui tegeled looduslikest ainetest kosmeetika, ilu- või tervisetoodete valmistamisega, või plaanid sellise äriga alustamist, siis oled oodatud EXU Akadeemia seminarile “Vii oma kosmeetika- ja tervisetoodete äri teaduse abiga uuele tasemele!”. Seminaril tutvustame Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste labori kogemusi arvukatest koostööprojektidest ettevõtetega, aga ka uusi võimalusi, sealhulgas hiljuti akrediteeritud THC ja CBD määramise metoodikat ning võimalusi selle rakendamiseks erinevates valdkondades, nt kanepisaaduste mõju uurimine inimnahale, neurodegeneratiivsete haiguste kulule jms.

Erinevate loodusressursside väärindamisest kosmeetika- ja meditsiini-/ravimitööstuses räägivad TLÜ LTI tooteinnovatsiooni peaspetsialist Maria Martšenko, keemilise analüüsi katselabori juhataja Mari-Liis Leinus ja LTI neuroloogia külalisprofessor ja Confido Meditsiinikeskuse sisekliiniku juht Toomas Toomsoo.

Fotod seminarist:

Toimus 29.02.2024 — Koduköögist väiketootjaks 

Kas Sulle meeldib valmistada omanäolisi hoidiseid, mõnusaid küpsetisi või suus sulavaid maiustusi? Oled mänginud mõttega, et Sul võiks olla oma tooted, mida turustada? Milline on aga teekond koduköögist usaldusväärse arendus- ja tootmisvõimekusega väiketootjaks ja mis puutuvad sellesse näiteks ülikoolid, laborid, arenduskoostöö ja ettevõtlustoetused? Just neil teemadel saad kuulata, küsida ja arutleda 29. veebruaril kell 14.00 Tallinna Ülikooli ja Tallinna ettevõtluskeskuse koostöös toimuva „EXU Akadeemia 2024“ seminaride sarja avaüritusel “Koduköögist väiketootjaks.”

Infot ja kogemusi jagavad Jaana Taar (TLÜ Teadusköögi juht), Ingrid Hindrikson (TLÜ ettevõtluskoostöö juhtivekspert) ja EASi toetuste konsultant Erki Varbola. Osalemine on tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda.

 

Vaata lisaks ka Tallinna Ülikooli sarja "Ekspert eetris"

Tallinna Ülikooli saatesari "Ekspert eetris" toob ekraani vahendusel teieni põnevaid, silmaringi avardavad ja harivad teemad. Olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. BFMi stuudios arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega just täna aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad Sind, mind ja paljusid teisi. Ikka selleks, et maailma paremaks muuta. Saated on eetris igal kolmapäeval.  

 

Lisainfohttps://www.tlu.ee/eksperteetris

bottom of page