SD4X PROGRAMMI TEINE MOODUL KESKENDUS KASUTAJAST LÄHTUVA STRATEEGIA KUJUNDAMISELE

Märtsi esimesel nädalal toimus teenusedisaini koolitusprogrammi teine moodul, mille vedaja oli seekord Maastrichti Ülikool. Mooduli põhiteema oli kasutajast lähtuv strateegia kujundamine.

Lisaks teemaloengutele ja töötubadele tuli koolitusprogrammis osalejatel kolme päeva jooksul leida kuuele organisatsioonile (turismibüroo, muuseum, rõivatootja, teater, pubi ja restoran) uus tegevusstrateegia tulenevalt COVID-19 piirangulisest olukorrast. Osalejad pidid välja töötama uue väärtuspakkumise, valideerima seda sihtgruppide peal ning lõpuks esitlema žüriile. Selle ülesande lahendamiseks rakendasid osalejad esimesest moodulist tuttavad disainisprindi metoodikat, mis võimaldab kiirelt ja kontsentreeritult jõuda teenuse- ja tooteinnovatsioonini. Tallinna Ülikoolist andis selles moodulis loengu Liisa Puusepp TLÜ Loodus- ja terviseteaduste instituudist, rääkides jätkusuutliku arengu olulisusest ettevõtte strateegia kujundamisel. Liisa viis läbi ka töötoa, mille raames tuli koolitusel osalejatel analüüsida, kuidas nemad oma organisatsioonis erinevaid jätkusuutliku arengu eesmärke ellu viivad.

Järgmine koolitusmoodul toimub 12.-16. aprillil Riias asuva Stockholmi Kõrgema Majanduskooli eestvedamisel.

Loe ka SD4X koolitusprogrammi esimese mooduli kohta: DISAINISPRINDIL OTSITI LAHENDUSI MEREÄÄRSE LINNARUUMI KUJUNDAMISELE

Teenusedisaini koolitusprogramm – Service Design for Executives (SD4X) on loodud Tallinna Ülikooli, Riias asuva Stockholmi Kõrgema Majanduskooli, Maastrichti Ülikooli ja teenusedisaini ettevõtte Brand Manual koostöös. Jaanuaris alanud ja augustis 2021 lõppeva koolitusprogrammi vältel käivad 25+ organisatsioonide osalejad läbi teenusedisaini kogu protsessi: konteksti analüüsist ja probleemi defineerimisest lahenduste prototüüpimise ja valideerimiseni. Pilootprogrammis osalevad: Alexela, ROC Gilde Opleidingen, Cicero Zorggroep, Sharewell, Rimi Baltic Group, VISTA college, Telia Eesti, Rimi Eesti Food AS, PKN ORLEN, PRIVA, Centraal Bureau voor de Statistiek, Statistikaamet, Rimi Latvija, Cabo Verde Airlines, GroeiFabriek, Eesti Töötukassa, Riga Airport, Sogeti, If Kindlustus, VIRŠI, Tet.lv. Programmi toetab Erasmus+.