TLÜ koostööpartner ja nõustatud Lyfery OÜ võitis Eesti Kindlustusseltside Liidu poolt korraldatava “Aasta kindlustustegu 2024” konkursi. Lyfery ja Compensa Elukindlustuse koostööprojektina toodi turule tervisekäitumist väärtustav elukindlustus.
Lyfery uskumus on, et elukindlustus peaks olema suunatud elule ning pakkuma tagajärgede korral palju suuremat väärtust kui rahaline hüvitis. “Oleme esimene kindlustus, mis keskendub elu väärtustamisele ja tervisekäitumise toetamisele lisaks tavapärastele kindlushüvitistele erinevate juhtumite korral,” sõnab Lyfery tegevjuht ja asutaja Mihkel Mandre. “Meie visioon elukindlustuse tulevikust on mudel, mis premeerib tervislikuma elustiili valikuid ja seab esikohale ennetuse, mitte ei tegele vaid kurbade tagajärgedega.”
Lyfery uudne tervisekäitumise mudel, mis arvestab käitumise mõju kindlustushinnale, toodi turule 2024 aprillis koostöös Compensa Elukindlustusega. Lyfery plaan on jätkata teaduspõhise tervisekäitumise mõju hindamise arendamist, lisades uusi elustiilikategooriaid ja tegureid. Nende eesmärk on näidata, kuidas positiivne tervisekäitumine toob paremaid tootelahendused ja mõjutab elusid. Lisaks soovitakse tulevikus pakkuda ka rohkem tervisesoovitusi ja suuremat valikut ennetusteenuseid.
Lyfery lahendusel on ulatuslik positiivne mõju ka ühiskonnale: kuigi keskmine eluiga on tõusnud, pole tervena elatud aastate arv samas tempos kasvanud, kuid Lyfery lähenemine aitab sellele probleemile lahendusi pakkuda. Eesti on esimene turg, mille põhjal ja pinnalt arendatakse toodet ja teenust edasi ning seejärel on sihikul suuremad Kesk- ja Ida-Euroopa riigid.
Vaata lisaks ka EXU Akadeemia saadet “Mis on vaimse ja füüsilise heaolu mõõt?”, kus Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse nooremlektor Karel Kulbin ning Lyfery asutaja ja juht Mihkel Mandre arutavad, milliseid mõõdikuid ja kui sageli on päriselt vajalik jälgida, et hinnata oma vaimset ja füüsilist tervist. Kuidas ennustada oma tuleviku heaolu tänase käitumise põhjal ning millal ja milliseid korrektuure oma elustiili valikutes peaks tegema? Kuidas olla oma heaolu peremees ning kuidas konverteerida heaolu rahaliseks väärtuseks, mis aitab sissetulekut ja meelerahu säilitada ka pikas perspektiivis? Saadet juhib TLÜ endine teadmussiirde ekspert Külliki Tafel-Viia.
Comments